Erdvinių ir geometrinių figūrų mokymasis priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme

Straipsnio aprašymas.

VEIKLŲ IDĖJOS DARŽELINUKAMS IR PRADINUKAMS

Rasma Indriūnienė

2/19/20233 min read

Idėja pamokai.
Priešmokyklinukams ir 1-2 klasių mokiniams

Susipažįstant su erdvinėmis figūromis panaudokite vaizdines priemones, kuriose vaikai matytų figūrą ir tokios pat formos jiems pažįstamą daiktą.

Panaudokite korteles skirtas atpažinti daiktą, juose vaikai gali įsegti toje vietoje segtuką ar sąvaržėlę, tuo pačiu lavinsite ir smulkiąją motoriką.

Leiskite jiems konstruoti, iš pagaliukų, plastilino ar kitų priemonių jiems jau pažįstamas figūras, galite panaudoti jau sukurtas korteles, kuriuose
yra 2D ir 3D figūrų modeliai.

Skatinkite ieškoti ir atpažinti daiktų formas artimoje aplinkoje.

3-4 klasių mokiniams
3-4 klasėje pagal atnaujintas ugdymo programas mokiniai turi gebėti ne tik atskirti, įvardinti erdvines figūras, kurias mokėsi ankstesnėse klasėse, bet mokėti rūšiuoti trikampius ne tik pagal kampus, bet ir pagal kraštines.
4-oje klasėje mokiniai turi įvardyti įvairių erdvės figūrų elementus (viršūnes, briaunas, sienas, šonines sienas, pagrindus), atrasti įvairių erdvės figūrų išklotines ar trūkstamus išklotinių elementus.

Tam, kad mokymąsis būtų įdomesnis ir įtraukesnis panaudokite 3D figūrų modelius, ši priemonė leis mokiniui matyti figūrų išklotines, o patempus virvelę jos taps erdvinėmis figūromis. O lankstinuke apie figūras mokinys ras visą reikiamą informaciją bei korteles su objektų pavyzdžiais, kurie tik dar labiau įtvirtins žinias apie geometrines ir erdvines figūras.
Veiklos video galite rasti:


Facebook - Gamtamokslinis ugdymas arba paspaudę ant šios nuorodos:
https://fb.watch/iMRMpDbwmM/

Tyrinėjimas - geriausias būdas mokytis!

Susipažinę su figūromis skatinkite vaiką tyrinėti supančią aplinką.

1. Ieškoti geometrinių figūrų įvairiose konstrukcijose, nustebsite, kad dažniausia randama figūra tiltų, statinių konstrukcijose yra trikampis.
Atlikite tyrimą, sukonstruokite tiltą iš pagaliukų, makaronų ar kitų aplinkoje randamų daiktų ir nustatykite, kokia tilto konstrukcija išlaikys didžiausią svorį.
Suraskite įvairių tiltų nuotraukų, lyginkite juos tarpusavyje, ieškokite geometrinių figūrų juose.

2. Iš popieriaus pagaminkite cilindro, kvadrato, trikampio formos figūras ir nustatykite, kuri iš jų yra tvirčiausia.
Panaudokite svarstykles, sverkite knygas ar kitus
objektus, kuriuos dėsite ant figūrų, nustatykite,
kokią didžiausią masę gali atlaikyti konstrukcija.
Iš pradžių panaudokite vieną figūrą, tada dvi ir t.t

3. Iš toletinio popieriaus rulonėlių ar puodelių,
sukonstruokite statinį, kad išlaikytų Jus. :)

Matematikos mokymąsis šiuolaikiniam mokiniui tampa vis sudėtingesnis, todėl mokyti matematikos vaikus reikėtų pradėti nuo mažumės ir tai daryti jiems priimtinu būdu: per žaidimus ir įdomias patirtis. Mokymasis ir žaidimai turi būti susieti tarpusavyje, kad vaikams būtų smalsu ir smagu.